Kirándulás Bécsben
(Írta: Kiss-Geosits Bertalan; fotók: Fábián Levente)
Bécs nem csak ma nagy, sőt, a fénykorában több ember élt itt, mint most. A Habsburgoknak, ennek a hatalmas uralkodó dinasztiának nagy volt a befolyása. Nagyrészt az ő műgyűjteményüket, képtárukat, fegyvereiket, érméiket, aranyból, ezüstből, elefántcsontból és üvegből készült tárgyaikat tekinthetjük meg a Kunsthistorisches Museum kiállításain.
Az előcsarnok lépcsőjén.
Reggel nyolckor indultunk el Pannonhalmáról, ahonnan elbuszoztunk egészen a Természettudományi Múzeumig. Innen egyenesen a múzeumba mentünk. A Kunstkammer freskókkal díszített termei és az egyszínű falak jól passzoltak a drágábbnál-drágább kincsekhez és dísztárgyakhoz. Minden volt itt, ami giccs és fényűzés: gyémánt berakásos sótartótól kezdve tüzelő ágyúval felszerelt hajómodellig.
Díszkancsó a Kunstkammerből.
Az a bizonyos 500 éves automata hajó - zenél, mozog, tüzel.
Sokak kedvence: lazúrkő díszedény.
Gyöngyházzal díszített készlet (főúri esküvői ajándék).
Imadió a 16. századi Hollandiából miniatűr keresztrefeszítéssel.
Még egy egész nap alatt sem lehetne végignézni a múzeumot, hiszen annyi minden van itt, hogy csak egy-egy kiállításra rá lehetne szánni egy napot. A múzeum egyik nagy, aktuális látványossága a festménykiállításon megtalálható Rubens-kiállítás volt. Az emelet csak úgy hemzsegett a különféle, jobbnál-jobb festményektől. Nagyon érdekes volt még a görög-római részleg, valamint az egyiptomi részleg is izgalmas, új szemszögből mutatta meg az egyik legfejlettebb ókori kultúrát.
Mikor a múzeumban végeztünk (vagy úgy gondoltuk, hogy mára ennyi elég volt), kaptunk egy kis szabadidőt, amit a közeli karácsonyi vásárban tölthettünk el. Rengetegféle portékát árultak a maximálisan élethű tömör csokoládé-csavaroktól kezdve a 4 eurós forrócsokin keresztül a változatos karácsonyi díszekig.
A vásár központi helyszíne, a Rathausplatz.
Ilyenkor fényben fürdik az egész város.
Késő este, rengeteg szép élménnyel tértünk haza.